Ücretsiz Üye Ol, Toptan Fiyatları Hemen Gör! Alışverişe Başla

₺196,95 KDV Dahil
₺303,00 KDV Dahil
1

DOĞANIN BİZLERE ARMAĞANI: BAL

Doğada arıların ürettiği ve eşsiz lezzeti ile son derece değerli bir lezzet olan bal ve bal grubu, içerdiği besinde değerleri ve yüksek besin oranları ile vazgeçilmez tatlar arasında yer alıyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve aynı zamanda en doğal ve katkısız besinlerin başında gelen bal adeta doğanın bize bir armağanı. Arı kovanlarındaki işçi arılar tarafından farklı toplayıcı arılardan aldıkları nektarı 15 ya da 20 dakika boyunca tekrar içerler daha sonra bol enzim içeren salgılarıyla karışan bu nektar yapısında bulunan sakkaroz glikoza ve früktoza dönüşmeye başlar. Ve böylelikle bu nektarlar bal peteklerine dolmaya başlayarak işçi arılar tarafından nektar oluşturulmuş olur.

Adım Adım Zenginlik

İşçi arılar tarafından arı kovanındaki bal peteklerinde adım adım zenginleştirilerek üretilen bal tarihi de çok eskilere dayanan bir lezzet oluyor. Cilalı Taş Devri zamanlarında duvar resimlerinde yer alan arı figürleri ve balları simgeleyen resimler ile o zamanlardan beri balın tüketilmekte olduğunu anlıyoruz. Bal ve bal grubu ürünlere artık her yerden kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Fakat önemli olan bal ve diğer bal grubu ürünlerin saf ve doğal içerikli olduğunu bilerek tüketmektir. Bu noktada sadece güvenilir ve içeriği tamamen doğal olan markalara güvenmelisiniz.Nedeni ise arılar tarafında büyük titizlikle üzerine enzim ve pek çok faydalı mineralin eklenmesi ile oluşturulan bal ürünlerinin doğal olduğu takdirde adeta bir mucizevi bir kaynak olmasıdır. Kusursuz ve nizami bir ekip çalışması ile oluşturulan arı kovanındaki balın oluşumu ise şu şekilde oluyor.

Çiçek Nektarları Toplanıyor

Arılar farklı çiçekleri gezerek kendilerine uygun gördükleri ve en zengin içerikli nektarları seçerek kendi kovanlarında toplarlar. Keselerine doldurdukları nektarları birbirinden farklı enzim salgıları ile karıştırarak zengin bir içerik oluştururlar. Bu noktada kovanda bulunan arılar balı peteklere ayrı ayrı inşa edilen hücrelere yerleştirirler. Son derece kusursuz ve disiplinli bir çalışma ile üretilen bal içeriğinin oldukça zengin olması ise buradan geliyor. İşçi arıların oldukça çalışkan ve azimli olması ile birbirinden farklı çiçeklerden alınan özütler ile oluşturulan bal insanlar tarafından da rahatlıkla tüketilebiliyor. Arıların diğer ürettikleri polen de günlük hayatımızda rahatlıkla tüketebileceğimiz içeriği zengin lezzetlerden birisidir. Mindivan tarafından tamamen doğal olarak satışa sunulan Polen 100 gramlık şekilde satın alabilir ve dilediğiniz şekilde tüketebilirsiniz.

Vitamin ve Mineral Deposu

Bal ve bal gurubu ürünler vitamin ve enzimler açısından son derece zengin oldukları için insanlarda bağışıklık sistemini de güçlendirmesi için kullanılıyor. Özellikle kahvaltılarda vazgeçilmez olan süzme çam balı ve süzme çiçek balı gibi ürünlerimiz pek çok kişinin favorisi oluyor. İşçi arıların çiçeğe konması ile başlayan ve sofralarımızda yer alan balın hikayesi oldukça meşakkatli ve emek verilen yollardan geçiyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
WhatsApp Chat
WhatsApp Icon