ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Çörek Otu Yağı

Çörek otu bitkisinin tohumlarından elde edilen çörek otu yağı özellikle son zamanlarda oldukça sık duyulur bir hale gelmiştir. Pek çok evde sıklıkla tüketilmeye başlanmış ve kullanıcılarının memnuniyetini büyük ölçüde kazanmayı başarmıştır. Fakat aslında bitkisel kökenli olan bu yağ, eski zamanlardan beri uzun yıllardır şifa bulmak ve çeşitli faydalarından yararlanmak için kullanılmaktadır. Neredeyse her cilt tipiyle uyum sağlayarak cilt bakım ürünleri arasında yer alabilir. Üstelik doğru ve düzenli olarak kullanımda birçok faydasından bahsetmek de mümkündür. İçeriğinde zengin bileşenler ve çeşitli yapıtaşlarını barındıran çörek otu yağı her yaştan kişinin kullanımına açıktır. Cildinize ve saçınıza uygulayarak ya direkt tüketerek kullanacağınız bu seçki, hem genel sağlığınızda hem de dış görünümünüzde iyi etkiler yaratabilmektedir. Üstelik doğal ve güvenilir yapısı sayesinde gönül rahatlığıyla da kullanılabilmektedir. Mindivan bitkisel yağlar koleksiyonunun en önemli seçkilerinden biri olan çörek otu yağı çeşitleri, birbirinden incelikli işlemler sonrasında elde edilmektedir. Sizlere ise birbirinden özel setler ve avantajlı tekliflerle sunulmaktadır. İster çörek otu özlü sabunlarla ya da kekik yağlı masaj kremleriyle birlikte oldukça uygun fiyatlarla satın alın, isterseniz de farklı boy ve miktarlara sahip olan seçkilerden yararlanın. Mindivan’ın kaliteli ürün içeriği ve güvenli alışveriş ilkeleriyle hemen şimdi tanışın!

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Pek çok bitkisel yağ ve cilt bakım ürününde olduğu gibi çörek otu yağı da ancak düzenli kullanımda etkilerini göstermektedir. Bu yüzden ölçülere uygun olarak kullanacağınız bu seçki size birçok fayda sağlayabilmektedir. Tüketim amacıyla kullanacağınız çörek otu yağı tüketimi gün içinde bir tatlı kaşığını aşmamalıdır. Tüketimi kolaylaştırmak içinse diğer besinlerden yardım alabilirsiniz. Salatalara ya da bitkisel yemeklere katarak kullanabilirsiniz. Aynı şekilde çay, kahve ya da meyve sularında kullanmak da tercih edilebilir diğer seçeneklerdendir. Böylece doğrudan yağ tüketmenin rahatsız edici tadı da ortadan kaldırılabilmektedir. Güneşten uzak bir ambalajın içinde ve çok sıcak olmayan serin ortamlarda muhafaza ederek ürünün bozulmasını engelleyebilirsiniz. Cilt bakımı rutinine ekleyeceğiniz çörek otu yağı kullanımında ise, vücudunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada iki defa tekrarlayarak etkili bir sonuç alabilirsiniz. Ya da yüzünüzü yağ ve kir gibi kalıntılardan arındırdıktan sonra uygulayacağınız yüz bakım kreminize bir iki damla ekleyerek etkili bir nemlendirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Saçlarınız için kullanacaksanız da, öncelikle saç derinize ve saç boyunuza eşit miktarda yayarak nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Belirli bir sürenin ardından da bir şampuan yardımıyla saçınızdan arındırabilirsiniz. Böylece saç tellerinin ham daha parlak hem de daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.
 

Çörek Otu Yağı Nedir?

Latince adı Nigella Sativa olan çörek otu bitkisi kozmetik ve besin  alanında yaygın halde kullanılır. Çörek otu tohumundan elde edilen yağ da minimum bitkisi kadar değerli ve etkilidir. İçeriği bakımından en nitelikli ve kaliteli bitkisel yağ sınıfında yer edinen çörek otu yağı geçmişten günümüze birçok alanda kullanılmıştır. Çörek otu yağının içeriğini ve tesirini inceleyen, birçok yazı, yayın ve emek verme bulunmaktadır. Günlük beslenme rutinine eklenerek takviye edici besin olarak tüketilebilir.  Çörek otu hasım fiyatı, üretim alanından, haiz olduğu doğal sertifikaya nazaran birçok kritere göre değişmektedir. Bu mucizevi etkiye haiz yağın doğal olmayan türünü satın almak, olumlu katkısından oldukça zararlı tesir yaratabilir. Satın aldığınız ürünün Tarım bakanlığından onaylı sertifikasının olup olmadığını kontrol etmemiz gerekmektedir. 

Çörek Otu Yağının İçeriğinde Neler Var?

Yapısında bulunan oleik asit (omega 9), linoleik asit (omega 6), stearik asit, timokinon, palmitik asit, karoten, A, B, C ve E vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko benzer biçimde fenolik bileşenlerle zengin bir içeriğe sahiptir.

Yoğun ısı ve kimyasal kullanmadan soğuk sıkım yada soğuk pres dediğimiz yöntemle elde edilmiş çörek otu hasım saf ve katkısız şekilde şişelenir. Oda sıcaklığında, kuru ve güneş ışığı almayan bir yerde saklanmalıdır. Hava sıcaklığının yüksek olduğu mevsimde ve mutfak ısısının fazla olduğu ortamlar için serin bir yer tercih edilmelidir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
WhatsApp Chat
WhatsApp Icon